
| Parameter | Value |
|---|---|
| Output Current | 5 A |
| Output Voltage | 1.19 V to 30 V |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Switching Frequency | 200 kHz |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Min Input Voltage | 3.5 V |
| Output Type | Transistor Driver |
| Topology | Buck, Boost, SEPIC |
| RoHS | Compliant |
| Quiescent Current | 550 µA |
| Function | Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down |
| Packaging | Reel |
Stock: 841
Distributors
pcbx
Unit Price$6.17819
Ext.Price$6.17819
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.17819 | $6.17819 |
| 10 | $4.81031 | $48.10310 |
| 25 | $4.46900 | $111.72500 |
| 50 | $4.30502 | $215.25100 |
| 100 | $4.14703 | $414.70300 |
| 300 | $3.96522 | $1189.56600 |
| 500 | $3.79138 | $1895.69000 |
| 1000 | $3.62521 | $3625.21000 |
